18.06.2018 22:20

Trakai starptautiskais šoudauna turnīrs Lietuvā 2018


No 15. līdz 17. jūnijam Trakai, Lietuvā norisinājās viens no starptautiskajiem šoudauna reitinga turnīriem. Jāsaka, ka Lietuvas puse šoreiz spēja sapulcināt ļoti spēcīgu dalībnieku sastāvu. It īpaši vīriešu konkurencē, kur startēja 14 no pasaules top 20 spēlētājiem, pēc reitinga.
Arī Latvijas pārstāvji piedalījās, gan spēlētāji- Deniss Ovsjaņņikovs, Raimonds Briežkalns un Aigars Bušs, gan tiesnesis – Artūrs Būda. Jāsaka gan uzreiz, ka no sportiskā viedokļa šis turnīrs Latvijas pārstāvjiem nebija tas veiksmīgākais. Tam gan bija arī savi objektīvi iemesli. Viens no tiem, ka jau grupu turnīrā pretī nāca pasaules klases spēlētāji, kur, lai izcīnītu uzvaras ir vajadzīgs, lai sakrīt daudzas lietas, kuras šoreiz nesakrita nevienam no mūsu spēlētājiem. Neviens no mūsējiem diemžēl netika ārā no grupas, pie tam vienīgi Raimonds grupā izcīnīja vismaz trešo vietu.
Kopumā mūsējiem spēle īsti nevedās nevienā no spēlēm šajā turnīrā, un tāpēc beigu protokolos skaidri redzams arī rezultāts. Raimonds ieņēma 17.vietu, Denisam šoreiz vien 21. vieta. Aigaram Bušam šis turnīrs bija pirmais ārpus Latvijas, tāpēc pirmajā reizē nervi darīja savu, un uztraukums augstāk par 27. vietu neļāva tikt.
Šis turnīrs arī reizē noteica to, kurš no Latvija šoudaunistiem kā trešais brauks uz Eiropas čempionātu Polijā augustā. Tas būs Raimonds.
Ja runā par Trakai turnīra kopējiem rezultātiem, jāsaka, ka sieviešu konkurencē pirmās divas vietas ieguva Somijas pārstāves Jana Pesari un Hanna Vilmi, kurām gan šoreiz ļoti nopietnu konkurenci izrādīja citas turnīra dalībnieces. Trešā bija jaunā Polijas spēlētāja Agņeška Bardzika, kura savos 16 gados rāda ļoti nosvērtu sniegumu. Starp citu, tas viņai
nodrošināja arī dalību Eiropas čempionātā Polijā, kas norisināsies augustā.
Vīriešu konkurencē šoreiz ļoti veiksmīgu turnīru aizvadīja 3 komandas – Somija, Polija un, it īpaši jāizceļ, Slovākija, kurai 3 spēlētāji tika pirmajā astoņniekā. Principā 2 lielākie pārsteigumi ir slovāka Štefana Marcina 3. vietas izcīnīšana un jaunā Somijas pārstāvja Olli Kitovitas uzvara finālā par Kristianu Kisielu no Polijas, kurš vēl maijā triumfēja Pizā.
Trakai turnīrs iezīmēja to, ka šoudaunā ierastie favorīti vairs nebūt nevar justies tik droši par uzvarām spēlēs un turnīros, jo pamazām parādās jauni spēcīgi spēlētāji un spēlētājas, kuri/as jau tagad var izrādīt ļoti nopietnu konkurenci. Vēl interesanta lieta Trakai startēja arī pārstāvji no Korejas un Bulgārijas, kuri līdz šim sevi nebija prezentējuši. Tas tikai liecina, ka šoudauns turpina attīstīties un arī Latvijas šoudaunistiem ir jāturpina attīstīt savas prasmes pie šoudauna galda, lai būtu mazāk šādu neveiksmīgu turnīru.

Rezultāti

Bildes