30.10.2018 23:47

Starptautiskais turnīrs golbolā jauniešiem Trakai


Strazdumuižas internātvidusskolas Golbola komanda, no 25. Oktobra līdz 28. Oktobrim devās uz Lietuvu, lai pārbaudītu savus spēkus un uzkrātu sacensību pieredzi jauniešu grupā. Skolas komandu pārstāvēja: Deniss Ovsjaņņikovs, Grigorijs Ubikins, Edgars Fomičevs, Vladislavs Kurakins, treneri: Vladimirs Priede un Kaspars Biezais.
Starptautiskais Goalbola turnīrs notika Traķos, un jauniešu grupā sacensībās piedalījās 3 valstu komandas (Latvija, Lietuva un Vācija). Sacensību formāts paredzēja, ka jaunieši savā starpā izspēlē divus apļus – Komanda, kas izcīna pirmo vieto pēc diviem apļiem tiek finālā – pārējās divas komandas spēlē pusfinālu – uzvarētājs tiek finālā.
Pirmajā sacensību dienā bija paredzētas divas spēles: pirmā ar zināmo Lietuvas jauniešu komandu – otrā ar Vācijas. Pret Lietuvas jauniešiem pirmo puslaiku skolas komanda nospēlēja līdzīgi, bet otrējam vairs nepietika spēja un komanda piekāpās ar desmit vērtu pārsvaru – 7:17. Otrajā spēlē, pret Vāciju mūsu komanda zudēja negūstot nevienus vārtus.
Otrajā sacensību dienā bija paredzētas trīs spēles, jo bija pilnīgi skaidrs, ka pirmo vietu mēs izcīnīt nevaram un būs jāspēlē pusfināls. Spēli ar Lietuvu, līdzīgi kā pirmo zaudējām, tomēr bija ievērojams, ka spēlētāju sapratne par notiekošo laukumā uzlabojas. Rezultāts gan neraksturīgi liels golbolam 15:25. Otrā spēle ar Vāciju – atkal vienos vārtos 0:10. Pusfinālā, spēles sākums bija cerīgs, tomēr spēles turpinājumā lietuvieši spēja atspēlēties un uzvarēt spēli, Atstājot mūsu komandu trešajā vietā 8:18. Jāsaka, ka visās spēlēs pret Lietuvu komanda bija vadībā, taču pietrūka nedaudz no visa- pieredzes, savstarpējās komunikācijas, fiziskās izturības.
Vācijas komandai bija liels pārsvars gan pār Lietuvas gan Latvijas komandām, un, likumsakarīgi viņi uzvarēja šo turnīru bez neviena zaudējuma.
Neskatoties uz to, ka mūsu komanda palika trešajā vietā un turnīru pabeidza bez uzvarām, spēlētājos bija vērojama vēlme turpināt spēlēt Golbolu un pilnveidoties šajā sporta veidā.
Šis noteikti ir pirmais solis, lai tā kārtīgi atjaunotu aktīvāku golbola spēlēšanu un attīstību kā tādu runājot par golbolu Latvijā.

Bildes

--

Artūrs Būda