26.02.2019 19:36

Starptautiskais šoudauna turnīrs “Jantarnij set” 2019 Kaļiņingradā


No 21.-24. februārim Krievijā Kaļiņingradā norisinājās otrais starptautiskais šoudauna turnīrs “Jantarnij set” jeb latviski “Dzintara sets”. Tajā šoreiz dalību ņēma pat uzreiz 11 dalībnieki no Latvijas. Tāpat viens no turnīra tiesnešiem bija arī Artūrs Būda.
Kopumā sacensībās startēja 42 šoudaunisti tajā skaitā vairāki ļoti spēcīgi spēlētāji Gan no Krievijas , gan Baltkrievijas un, protams, Latvijas. Startēja šī brīža visi šo valstu čempioni- Vladimirs Poļakovs, Sergejs Škibeļs un Deniss Ovsjaņņikovs.
Pirmajā dienā norisinājās grupu turnīra spēles kurās noskaidrojās pirmais sešpadsmitnieks un tie spēlētāji, kas cīnīsies par pārējām pozīcijām. No Latvijas spēlētājiem pirmajā sešpadsmitniekā tika Deniss, Juris Strazdiņš un Viktors Grigorjevs, kuram gan otrajā sacensību dienā dēļ traumas nācās izstāties no turnīra. 
Otrajā etapā savas spēles turpināja uzvarēt gan Deniss , gan Juris, kuri arī veiksmīgi tika līdz izslēgšanas spēlēm. No pārējiem Latvijas šoudaunistiem vislabāk veicās Marekam Čakanam, kurš turnīra noslēgumā ieņēma 18. vietu.
Tikmēr Deniss un Juris spēlēja jau par augstākajām vietām attiecīgi uzvarot savas astodaļfināla spēles. Ceturtdaļfinālā abi Latvijas spēlētāji arī izrādījās veiksmīgāki un abi divi iekļuva pusfinālā.
Pusfinālā Juris atzina Krievijas čempiona  Vladimira Poļakova paŗākumu. Timēr Deniss dramatiskā 3 setu spēlē bija pārāks par 2018. gada “Dzintara seta” uzvarētāju Igoru Balicki. Spēlē par trešo vietu Juris parādīja ļoti labu sniegumu un tikai 3 setos atzina Igora Balicka pārākumu, taču tik un tā Jura sniegums ir vērtējams ar lielu pozitīvisma zīmi turnīra gaitā.
Denisam finālā tātad stājās pretī Vladimirs Poļakovs. Esot iedzinējos pirmajā setā Deniss tomēr spēja to uzvarēt ar 13-10. Otrajā setā pārliecinoši labāks Vladimirs 12-3. Izšķirošajā trešājā setā bija dramatiska cīņa, kurā tomēr latvietis bija nedaudz veiksmīgāks 12-10. Līdz ar to Deniss kļuva par turnīra čempionu tiekot arī pie kausa. 
Noteikti jāmin Baltkrievijas čempiona Sergeja Škibeļa negaidītais zaudējums astodaļfinālā, kas viņam ļāva izcīnot beigās vien devīto vietu. 
Apsveicam un priecājamies par latviešu veiksmīgo sniegumu un jau 02.,03. martā tiekamies Latvijas čempionāta pirmajā 2019. gada atlases posmā Rīgā.

Rezultāti šeit un šeit

Bildes