26.07.2018 20:59

Starptautiskais šoudauna turnīrs “Amber of Liepāja 2018”


No 19.07-22.07 Liepājā norisinājās pirmais starptautiskais šoudauna turnīrs Latvijā , kas pulcēja kopumā 36 spēlētājus no 6 valstīm- Latvijas, Igaunijas, Čehijas, Vācijas, Krievijas un Itālijas.
Kā pie tam izrādījās, tad “Amber of Liepaja” iekļuva punktu turnīru ieskaitē, kas nozīmēja, ka ikviens turnīra dalībnieks saņēma reitinga punktus.
Latviju turnīrā pārstāvēja 11 spēlētāji ar mainīgām sekmēm. Grupu turnīru spēja pārvarēt vien trīs – Liene Fībiga, Raimonds Briežkalns un Deniss Ovsjaņņikovs, kuriem gan arī ir lielākā starptautisko turnīru pieredze. Līdz ceturtdaļfinālam gan aizspēlējās tikai Deniss, kurš galu galā tika arī līdz pašai finālspēlei.
Finālā Denisu eksaminēja pieredzējušais Igaunijas pārstāvis Ališers Houzjazinovs, kurš 4 setu cīņā arī izrādījās pārāks – 12-7 7-11 11-8 14-12. Līdz ar to pirmais “Amber of Liepaja” iespaidīgais kauss aizceļoja uz Igauniju. Cīņā par trešo vietu norisinājās dramstiska 5 setu cīņa, kurā Itālijas pārstāvis Emiliāno Garai pārspēja Dāvidu Hajeku no Čehijas- 12-10 11-9 10-12 4-11 6-11.
Lai gan turnīrā sievietes un vīrieši spēlēja kopā, tomēr meitenes tika vērtētas atsevišķi, kas nozīmē, ka par pirmo “Amber of Liepaja” uzvarētāju sieviešu konkurencē kļuva itāliete Čiara Kavallaro, otrā vāciete Antje Samoraj un trešā mūsu pašu Liene Fībiga.
Šis bija pirmais Latvijas mēģinājums rīkot starptautisku šoudauna turnīru tepat Latvijā. Jāatzīst , ka varbūt viss nebija ideāli, tomēr pirmais mēģinājums kopumā ir bijis veiksmīgs un secinājumi ir izdarīti, lai jau nākamgad latiņu varētu pacelt vēl augstāk.
Noteikti ir jāpasaka milzīgs paldies visiem, kas iesaistījās turnīra norises gaitā un palīdzēja veiksmīgi visu novadīt līdz galam.
Nākamie 2 šoudaunistu notikumi būs Latvijas čempionāta 3. posms Alsviķos, kuram jau sekos Eiropas čempionāts Polijā, Varšavā.

Izcīnīto vietu sadalījums

Rezultāti

Grupu sadalījums

Bildes