26.09.2017 21:41

Starptautiskais Olomoucas šoudauna turnīrs

Šogad Čehijas pilsētā Olomoucā tika aizvadīts jau 8. starptautiskais šovdauna turnīrs. Otro gadu tajā dalību ņēma arī Latvijas šovdauna spēlētāji. Pie tam šogad Latvijas sastāvs bija ļoti spēcīgs, ņemot vērā, ka uz Čehiju devās abi mūsu līderi Ziedonis Mazūrs un Liene Fībiga.

Tāpat no Latvijas piedalījās arī Juris Strazdiņš, Deniss Ovsjaņņikovs un liepājnieks Igors Kudrinskis. Kopumā turnīrā piedalījās 44 spēlētāji no 6 valstīm. Starp Latvijas  dalībniekiem visgrūtāk klājās Igoram Kudrinskim, kuram 37.vieta, tomēr jāatzīst, ka šī vieta ir ļoti maldinoša, jo Igora sniegums bija ļoti labs. Piemēram tikai nedaudz trūka, lai Igors uzvarētu vienu no Slovākijas spēcīgākajiem spēlētājiem Pāvolu Kubosko.

Tālāk jāsaka, ka ļoti labu sniegumu rādīja arī Juris Strazdiņš, tomēr arī viņam neizdevās tikt ārā no grupas. Tiesa tas gan neizdevās, jo izšķirošajā spēlē no tiesnešu puses tika pieļautas ļoti rupjas kļūdas, kas liedza Jurim pārspēt vietējo čehu pārstāvi Petru Bajeru. Neskatoties uz šo situāciju Juris pēc tam spēja uzvarēt 4 spēles pēc kārtas un būt labākajam starp tiem, kas neizkļuva no grupas. Tas nozīmēja , ka 9 spēlēs tika izcīnītas 7 uzvaras un iegūta 17. vieta.

Grupu turnīru bez zaudējumiem pabeidza visi trīs pārējie mūsu šovdaunisti no grupas izejot kā pirmajiem numuriem. Pie tam rādītais sniegums pie šovdauna galda bija ļoti kvalitatīvs. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā Ziedonis pārspēja slovāku Tomasu Horvātu, Liene uzvarēja Krievijas pārstāvi Jūliju Muhortovu, savukārt Deniss bija pārāks pār slovāku Jozefu Horbālu.

Ceturtdaļfinālos Ziedonim pretī stājās allaž neērtais viņam pretinieks Pāvols Kubosko, kuru izdevās līdzīgā spēlē uzvarēt 2 setos – 12-8 11-7. Liene sacentās ar Baltkrievijas pārstāvi Sergeju Šibeļu, kurš arī rādīja labu sniegumu. Pēc līdzīga, tomēr uzvarēta seta, otrajā Liene palielināja apgriezienus un uzvarēja gan setu, gan visu spēli. Tikmēr Denisam bija jāsacenšas ar čehu Dāvidu Hajeku. Spēli Deniss iesāka labi un pārliecinoši, taču nespēja labo sniegumu noturēt un 2 līdzīgos setos nācās piedzīvot pirmo zaudējumu turnīrā.

Deniss tālāk spēlēja par 5./8. vietu, kur vispirms pārliecinoši zaudēja jau pieminētajam baltkrievam Sergejam Šibeļam. Visbeidzot turnīru Deniss noslēdza ar spēli par 7.vietu, kurā pēc slikta sākuma tomēr trīs setos tika pārspēts Martins Poučs no Čehijas.

Ziedonim pusfinālā pretī stājās Laco Brada no Slovākijas. Līdzīgā spēlē tomēr zaudējums 2 setos. Tieši tāds pats scenārijs bija arī Liene pusfinālā, kur Liene spēlēja labi, tomēr pietrūka nedaudz precizitātes. Tas nozīmēja to, ka Olomoucas turnīrā spēlē par trešo vietu varēja vērot Latvijas šovdauna klasiku – Liene Fībiga pret Ziedoni Mazūru. Pirmo setu vinnēja Liene un izskatījās, ka Ziedonim variantu nav. Taču Ziedonis spēja lauzt spēles gaitu un uzvarēt nākamos 2 setus, izcīnot turnīrā trešo vietu. Finālā slovāks Laco Brada bija pārāks pār čehu Dāvidu Hajeku.

Prieks par parādīto visu Latvijas spēlētāju sniegumu turnīrā. Jāsaka, ka šis turnīrs kļuva par ļoti labi sagatavošanos Ziedonim un Lienei oktobra sākumā gaidāmajam pasaules čempionātam. To tad arī jānovēl - veiksmīgu startu Zviedrijā Latvijas komandai!