07.05.2018 22:02

Pizas starptautiskais šoudauna turnīrs 2018

1.    Sacensību diena

Ir aizvadīta 1. sacensību diena Pizā. Ne bez starpgadījumiem, tomēr arī Latvijas pārstāvji varēja uzsākt sacensības. Latvijas spēlētāji Ziedonis Mazūrs un Raimonds Briežkalns aizvadīja grupu turnīra spēles. Un aizvadīja tās itin veiksmīgi.
Ziedonim grupā bija 3 spēles un visas trīs tika arī uzvarētas. Vispirms tika uzvarēti itāļi Riccardo Buelloni- 12-3 , 11-2 un Antonio Michienzi 12-2, 11-2. Izšķirošajā spēlē par pirmo vietu grupā nācās aizvadīt ļoti grūtu spēli pret Čehijas pārstāvi Ondžeju Kodetu, kurā trīs setos ar rezultātu 11-9, 6-11un 11-9 veiksmīgāks izrādījās Ziedonis.
Raimondam grupā bija jāizspēlē 4 spēles. Vispirms tika pārspēts itālis Francesco Raffi 12-5 , 11-6. Tālāk šveicietis Valters Freis ar 11-2, 11-2 un vēl viens itālis Gabrielie Bataglio 12-9, 11-4. Spēlē par pirmo vietu grupā trīs setos gan nācās atzīt spēcīgā soma Jouni Vitimaki pārākumu 5-11, 12-3 un 4-11.
Rīt sekos sacensību otrā kārta, kur mūsējiem būs arī savstarpējā spēle.

2.    Sacensību diena

Turpinājums Pizas starptautiskajam turnīram norisinājās ar otro sacensību kārtu, kuru gan vēl būs jāpabeidz sestdien.
Mūsu spēlētājiem šodien attiecīgi bija jāizvada 5 spēles Raimondam un 4 spēles Ziedonim. Raimondam otrā sacensību diena iesākās ar zaudējumu Vācijas pārstāvim Todem Rosenfeldam – 9-12 un 3-12. Jāsaka arī dienas turpinājums kopumā nebija veiksmīgs, jo lai gan tika aizvadītas līdzīgas spēles, tomēr Raimondam nācās atzīt arī Ziedoņa pārākumu 4-11, 2-11, itāļa Džanlukas Russo 10-12, 7-11 un visbeidzot arī čeha Petra Bajera – 11-13, 11-8, 8-11. vienīgo uzvaru Raimonds guva pret citu Itālijas šoudaunistu Luidži Abati – 11-8,11-9.
Diametrāli pretējs skats uz rezultātiem bija vērojams Ziedonim, kurš no dienas 4 spēlēm uzvaras guva trijās no tām. Tātad bez uzvaras pār Raimondu, pieveikti tika arī itāļi Marko Karai – 12-8, 11-6 un Džanluka Russo – 11-5, 11-5. Vienīgi nedaudz veiksmīgāks bija čehs Petrs Bajers- 8-11, 11-7, 8-11.
Rīt sacensību noslēdzošā dienā, kurā tad arī tiks izspēlētas atlikušās turnīra spēles un noskaidroti godalgoto vietu ieguvēji.

Pisa Open 2018 noslēgums

Sestdien 05.05 norisinājās pēdējā sacensību diena Pizas starptautiskajā šoudauna turnīrā. Tika aizvadītas pēdējās otrās kārtas spēles, kam sekoja jau izslēgšanas spēles par konkrētām vietām turnīrā.
Arī abi Latvijas spēlētāji turpināja cīņu par augstākajām pozīcijām. Otrās kārtas noslēgumā Raimondam atlika nospēlēt maču ar itālieti Marko Karai. Lai arī šo spēli izdevās trīs setos vinnēt- 9-11, 11-8, 11-6, tomēr tas nepalīdzēja grupā pakāpties uz augšu un tas nozīmēja, ka Raimondam turnīra noslēgumā bija jācīnās par 25.-28. vietu.
Tikmēr savādāka situācija bija ar Ziedoni, kuram zaudējot spēli pret itāli Luidži Abati- 9-12, 12-10, 10-12 bija jāizvada izšķirošā grupas spēle pret Vācijas pārstāvi Todu Rozenfeltu. Līdzīgā spēlē pārāks bija mūsējais 11-9, 11-6, kas nozīmēja, ka Ziedonim būs jāspēlē ceturtdaļfinālā.
Ceturtdaļfinālā pretī stājās pasaules pirmais numurs slovēnis Petrs Zidars. Jāsaka, ka spēli izdevās Ziedonim iesākt pat ļoti veiksmīgi , izvirzoties vadībā ar 9-4, tomēr neizdevās setu uzvarēt un , lai arī spēles turpinājums bija visai līdzīgs, tomēr pārāks trīs setos bija Petrs- 11-9, 11-2, 11-7.
Tālāk sekoja revanšs pret Luidži Abati- 12-1, 12-2 un spēle par 5. vietu, kurā gan pēc uzvarēta pirmā seta, tomēr nācās piekāpties pasaules otrajam numuram itālim Lukam Liberali- 11-9, 5-11, 5-12. Tajā pašā laikā gan jāatzīst, ka šī izcīnītā sestā vieta ir atkārtots labākais Ziedoņa rezultāts augstākā līmeņa turnīros, ko iepriekšējo reizi izdevās izdarīt pirms 3 gadiem Milānā ar ko noteikti varam lepoties.
Raimondam turnīra noslēgumā bija jācīnās ar 2 vāciešiem, vispirms līdzīgā spēlē tika zaudēts Stefanam Koletam- 5-11, 8-12, taču spēlē par 27. vietu pārliecinoši pārspēts Volfs Torstens- 11-6, 12-3. Savukārt spēlēs par medaļām gan sieviešu gan vīriešu finālā bija jāizvada 5 setus. Sievietēm finālā atspēlējoties no 2 setu deficīta par uzvarētāju kļuva somiete Jana Pesari, kura pārspēja savu tautieti Hanu Vilmi. Tikmēr vīriešiem finālā pirmoreiz par uzvarētāju kļuva Polijas šoudaunists Kristians Kisiels, kurš lika piekāpties pasaules čempionam slovēnim Petram Zidaram.
Noslēgumā noteikti svarīgi atzīmēt, ka jaunajam LNSS prezidentam Mārtiņam Čampam bija iespēja noslēgt memoranda līgumu starp Latvijas un Itālijas pusēm par savstarpēju sadarbību, kur akcents tiks likts uz jauno sportistu izaugsmi un attīstību.