07.10.2017 21:46

Pasaules čempionāts šoudaunā


1. Diena

Šodien Pasaules šovdauna čempionātā, kas norisināsies Zviedrijas pilsētā – Handen sākās gan individuālās gan komandas spēlēs. Ņemot vērā Itālijas komandas neierašanos, pēdējā brīdī tika mainīti grupu sastāvi un līdz ar to arī izspēles kārtība. Šis notikumu pavērsiens bija ļoti nelabvēlīgs Latvijas izlasei. Pēc izmaiņām vienā grupā nonāca abi mūsu vīrieši Ziedonis Mazūrs un Raimonds Briežkalns. Savukārt Liene Fībiga nokļuva „nāves grupā” ar pieckārtējo pasaules čempioni Hannu Vilmi un spēcīgo nīderlandieti Nicky Corstanje. Jāpiemin, ka nevienu no iepriekšminētajām spēlētājām Liene nekad nav uzvarējusi.

Ziedonis dienu uzsāka veiksmīgi, uzvarot spēlētāju no Krievijas Artūru Samoilovu 11-6  11-8. Savukārt Raimonds pirmo spēli zaudēja spēcīgam somam -  Jouni Viitamäki ar rezultātu 13-11 12-2. Pēc veiksmīga pirmā seta, kur tika zaudēts tikai spēles galotnē, otrā setā spēle pilnībā nevedās, par ko liecina arī rezultāts. Tajā pašā laikā Liene pārliecinoši apspēlēja krievieti Marinu Galuzovu ar rezultātu 12-2, 12-0.

Grupas otrajā spēlē Ziedonis ar Raimondu spēlēja savā starpā. Spraigā cīņā uzvaru svinēja Ziedonis 12-10, 11-9. Lienei tajā brīdī pretī stājās nīderlandiete Nicky. Ļoti grūtā cīņa Liene tomēr zaudēja 12-6  6-12  11-3. 

Trešajā grupas spēlē Ziedonim neizdevās apspēlēt Jouni no Somijas 6-11, 4-12. Šis iznākums nodrošināja Ziedonim izkļūšanu no grupas otrajā vietā. Raimonds tikmēr izcīnīja savu pirmo uzvaru turnīrā pār Artūru Samoilovu no Krievijas 11-9  7-12  11-6.  Bet tas nodrošina tikai trešo vietu grupā un cīņu par vietām sākot ar 17. Izšķirošajā spēlē Lienei neizdevās apspēlēt somu čempioni Hannu. Rezultātā zaudējums 2 setos 5-11, 6-11, un rīta gaidāma cīņa par vietām sākot ar 9. 

Komandu turnīrā šodien tika izspēlētas abas grupas spēles. Pirmajā spēlē latvieši pārliecinoši apspēlēja beļģus 32-15. Spēles sākumā komandai bija jūtam satraukumus. Līdz ar to spēlē bija daudz ļoti nepārliecinošu izspēļu un zaudētu punktu. Vēlāk pret spēcīgo Slovēnijas izlasi mūsējie iznāca jau krietni pārlienošāki. Lai arī spēles sākumā bijām nonākuši iedzinējos ar „-6”, spēles vidū jau mūsējie bija pārliecinošā vadībā ar „+5”. Bet beigās slovēņi tomēr sakopoja spēkus un sagādāja Latvijai zaudējumu ar 27-32. 

Rīt turnīrs turpināsies ar 2. kārtas spēlēm individuālajā vērtējumā un ceturtdaļfināliem komandu turnīrā.

2. Diena

Šodien, tieši tāpat kā vakar, visi mūsu spēlētāji aizvadīja 3 individuālās spēles un piedalījās komandu turnīrā.

Vēlos atzīmēt, ka organizatori šajā turnīrā nav piestrādājuši pie pāris svarīgām niansēm. Līdz ar to veidojas ļoti liela problēma ar informācijas apmaiņu. Vakar aizejot gulēt spēlētāji vēl nezināja ar ko un cikos būs jāspēlē nākamajā dienā…

Pamostoties neilgi pirms 7:00 uzreiz metāmies skatīties čempionāta mājas lapā dienas spēles. Pirmā spēle Ziedonim Mazūram bija jau 8:00. Ātri paēdot vieglas brokastis Ziedonis uzreiz ķērās pie iesildīšanās. Jāspēlē bija ar poli Adrianu Sloninku. Ziedonis šī rīta spēlei bija gatavs labāk nekā pretinieks, ko parādīja arī uzvara pirmajā setā ar rezultātu 11-7. Diemžēl pārējie divi zaudēti 6-12, 5-11. Nākamo dienas spēli Ziedonis aizvadīja pret šī brīža Eiropas un Pasaules čempionu, slovēni Peteru Zidaru. Slovēnis demonstrēja pārliecinošu sniegumu un neatstāja Ziedonim ne mazāko iespēju 4-11, 4-11. Tomēr spēles diena tika noslēgta uz pozitīvas nots, apspēlējot citu poli, Lukašu Bičkovski 12-8, 11-7, kas gan nedeva iespēju iekļūt ceturtdaļfinalā. Rīt jācīnās par vietām no 9 līdz 12.

Otrais dienas spēles iesāka Raimonds Briežkalns, kurš jau bija zaudējis cerības tikšanai labāko astotniekā. Pirmajā spēlē trijos setos tika pievarēts dānis Kristofers Orneviks 11-7, 10-12, 12-6. Otrajā spēlē pretī bija Krievijas čempions Dmitrijs Smetana. Pēc pārliecinoši uzvarēta pirmā seta ar 12-6, sekoja divi zaudēti 3-11, 7-11. Dienas trešais pretinieks bija vācietis Deniss Kurtoglu. Spēle izvērtās ļoti dramatiska, par ko liecina arī rezultāts 9-11, 12-7, 10-12. Rīt Raimondam ir jāaizvada vēl viena spēle par 21-22 vietu.

Liene Fībiga pēc vakardienas neveiksmes bija pilna apņēmības parādīt, ka ir spējīga uz kaut ko vairāk. Tas viņai arī ļoti labi izdevās. Tika uzvarētas visas šīs dienas pretinieces – lietuviete Oksana Dobrovoļska 7-12, 11-3, 11-7; dāniete Anja Svendsen 11-2, 11-6; krieviete Ilvina Nasirova 11-2, 12-6. Līdz ar to arī izcīnīta 9. vieta turnīrā.

Savukārt komandu spēle pret Vācijas izlasi izvērtās par īstu trilleri. Lai gan uz papīra Latvijas komanda bija izteikta favorīte, spēli mūsējie uzsāka diezgan nepārliecinoši. Ja sākumā punkti krājās lēni un vienādi abām komandām, tad spēles vidū vācieši sasniedza 6 punktu pārsvaru pie rezultāta 18-12. Pēc tam gan mūsēji varonīgi atspēlējās līdz rezultātam 29-23. Bet punktu spēlei tā arī neizdevās pielikt. Vācieši paveica īstu brīnumu, gūstot 4 vārtus pēc kārtas un uzvarot spēli ar 29-31. Šo varoņdarbu paveica Thade Rosenfeldts, pret kuru rīt Ziedonis aizvadīs savu pirmo spēli. 

 

Rīt mūs gaida turnīra noslēdzošā diena, kad tiks noskaidroti 2017. gada labākie šovdaunisti. Jāatzīmē, ka komandu turnīrā uzvaru jau otro reizi pēc kārtas svinēja Polijas izlase, kuri finālā apspēlēja somus 31-24. Trešā vieta Slovēnijas izlasei, kas pēdējā spēlē pārspēja Vāciju 32-14.

3. Diena 

Noslēdzošajā Pasaules čempionāta dienā spēles bija tikai diviem mūsu spēlētājiem – Ziedonim Mazūram un Raimondam Briežkalnam. Kā jau minēju iepriekš, pirmā spēle Ziedonim bija pret vācieti Thade Rosenfeldt. Šī bija kārtējā spēle, kurā pirmajā setā liels pārsvars ir vienam spēlētājam, otrajā seta iniciatīvu pārņem pretinieks, un izšķirošajā setā notiek cīņa par katru punktu. Pirmo setu pārliecinoši uzvarēja Ziedonis 11-3, otro Thade 11-2, un trešajā cīņa nonāca līdz rezultātam 10-10. Diemžēl, tieši tāpat kā dienu iepriekš, stiprāki nervi izrādījās vācietim, kurš guva vārtus un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 12-10. Spēli par 11. vietu Ziedonis aizvadīja slovēni Denisu Repa. Pirmo setu Ziedonis uzvarēja pārliecinoši ar rezultātu 12-4. Nākamajos divos gan nācās piekāpties pretiniekam ar 10-12, 7-11. Noslēgumā Ziedonis izcīnīja 12. vietu turnīrā.

Raimonds savu cīņu par 21. vietu aizvadīja ar beļģi Jelle Stuer. Visas spēles garumā spēlētāji guva ļoti daudz vārtus un vadība nemitīgi mainījās. Bet setu beigās vienmēr veiksmīgāks bija beļģis. Spēles rezultāts 7-11, 10-13 par labu Jelle, un Raimondam 22. vieta turnīrā.

Sieviešu konkurencē uzvaru izcīnīja un savu titulu aizstāvēja somiete Hanna Vilmi, finālā apspēlējot savu tautieti Jaanu Peasari. Spēlē par trešo vietu poliete Elzbieta Mielczarek uzvarēja nīderlandieti Nicky Corstanje.

Vīriešiem (tāpat kā sievietēm) uzvarēja iepriekšējas titula īpašnieks Peters Zidars. Otrajā vietā polis Kristians Kisiel, trešajā vēl viens polis - Adrians Sloninka.

Visas turnīra spēles un rezultāti ir apskatāmi:

http://www.radiohaninge.se/wcshowdow

Bildes