02.09.2019 17:57

LATVIJAS RITEŅBRAUCĒJU VIENĪBAS BRAUCIENS 2019


Svētdien, 1. septembrī, Siguldā burvīgos laika apstākļos aizvadīts 29. Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens, kurā vairāk nekā 5000 dalībnieki piedalījās kādā no četrām distancēm. Īpaši krāšņi aizritēja Retro velo brauciens, kamēr vērienīgākais bija “Elektrum” Tautas brauciens. 

 

Latvijas Neredzīgo sporta savienību 36 kilometru garā “Elektrum” Tautas braucienā pārstāvēja 8 sportisti. Valdes locekļi Mārtiņš Čampa un Artūrs Kalniņš brauca ar standarta velosipēdiem, savukārt pārējie apvienojās tandēmu komandās. 

 

Visātrāk finišēja LNSS ģenerālsekretārs Artūrs Kalniņš, kurš distanci veica 1h 2min 5sec, ieņemot 322. vietu. Neskatoties uz smagu kritienu neilgi pirms finiša, daudz neatpalika arī prezidents Mārtiņš Čampa 1h 7min 21ses un 501. vieta. Tālāk sekoja mūsu tandēmu ekipāžas:
 944. vieta Deniss Ovsjaņņikovs un Kristaps Kozlovs (1:16:16).

1002. vieta Kaspars Biezais un Olga Kubiškina (1:17:36).
 1568. vieta Guntars Spalviņš un Ronalds Lazda-Lazdiņš (1:28:27). Guntaru un Ronaldu jau no distances sākuma sāka vajāt tehniskas ķibeles. Sākumā pārplīsa trose aizmugurējam ātrumu pārslēdzējām. Vēlāk problēmas piemeklēja arī priekšējo ātrumu pārslēdzēju, kas sportistiem lielu daļu distances lika nobraukt bez iespējas pārslēgt ātrumus. Lielākās grūtības tas radīja braucot kalnos, jo pieejams bija tikai lielākais zobrats priekšā un mazākais aizmugurē, kas dod vislielāko pretestību minējiem. Neskatoties un to sportisti spēja sasniegt finišu saviem spēkiem. 

 

Vienības Velobrauciens ir vēsturisks tautas pasākums, kura pirmsākumi ir rodami jau Latvijas trīsdesmitajos gados, kad tas pulcināja vairāk nekā 5 tūkstošus dalībnieku. Tajā laikā sacensību patrons bija Latvijas Valsts Prezidents Kārlis Ulmanis. Vienības Velobrauciena organizēšanas tradīcijas tika atjaunotas 1995.gadā, un tagad tas notiek ik gadu, septembra sākumā, pulcinot kopā arvien vairāk dalībnieku. 29. Latvijas Riteņbraucēju Vienības braucienu rīkoja Igo Japiņa sporta aģentūra kopā ar “Elektrum” un Siguldas novada pašvaldību. Pasākumu atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas valsts meži un Latvijas Olimpiskā komiteja.