23.10.2019 21:51

Latvijas čempionāta šoudaunā fināls 2019


 

19. oktobrī Liepājā tika aizvadītas finālsacensības Latvijas šoudauna čempionātā. 56 spēlēs tika noskaidroti medaļnieki un čempioni.

Jāsaka, ka sieviešu konkurencē bija ļoti spraigas cīņas, kas rezultējās ar to, ka parādījās vēl nebijusi Latvijas čempione – Aigija Tērauda no “Skolas” komandas, kura uzvarēja 6 no 7 spēlēm. Tikpat uzvaras izcīnīja arī Linda Bumbiere no Alūksnes, taču zaudēja savstarpējā spēlē. Jāsaka, ka patīkamāko pārsteigumu sagādāja cita “Skolas” pārstāve – Diāna Dubrovska, kura savā debijas finālā izcīnīja 4 uzvaras un ceturto vietu. 

Vīriešu konkurencē otro gadu pēc kārtas par čempionu kļuva Deniss Ovsjaņņikovs, uzvarot visās 7 spēlēs. Patīkami, ka uz goda pjedestālā atgriezties izdevās Jurim Strazdiņam no “Ezerkrasta”, kurš uzvarēja 5 spēlēs. Visbeidzot, Raimonds Briežkalns šoreiz finālā ieņēma 3. vietu. 

Gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē neviens no dalībniekiem nebrauca mājās bez kaut vienas izcīnītas uzvaras. Jāatgādina, ka nākamgad mainīsies Latvijas šoudauna čempionāta izspēļu sistēma un čempionāts dalīsies 2 līgās. Labākie 12 pēc reitinga spēlēs 1. līgā. Pārējie otrajā. 

9. novembrī šoudauna sezona Latvijā tiks noslēgta ar komandu sacensībām.

Zemāk fināla visas vietas.

 

Sieviešu konkurence.

8. vieta Kristīne Lapuha
 7. vieta Viktorija Dukaļska
 6. vieta Antra Kronberga
 5. vieta Inija Kronberga
 4. vieta Diāna Dubrovska
 3. vieta Lilita Štefaņuka
 2. vieta Linda Bumbiere
 Latvijas čempione – Aigija Tērauda

Vīriešu konkurence

8. vieta Ivars Starks
 7. vieta Mareks Čakans
 6. vieta Aigars Bušs
 5. vieta Andis Briğis
 4. vieta Mārtiņš Allis
 3. vieta Raimonds Briežkalns

 
2. vieta Juris Strazdiņš
 Latvijas čempions – Deniss Ovsjaņņikovs
.

Raksta autors: Artūrs Būda