13.12.2018 22:31

Jau otrais „Spēka turnīrs”


7. decembrī, jau otro gadu pēc kārtas, Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centra sporta zālē notika, Latvijas Neredzīgo biedrības Rīgas pilsētas teritoriālās organizācijas sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo Sporta savienību un LNB Rehabilitācijas centru, organizētais Spēka turnīrs.
Sacensības notika svara stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu. Sacensību formāts paredzēja, ka dalībniekiem bija jāspiež, pusi no sava ķermeņa svara un dalībniecēm ceturtdaļu no  sava ķermeņa svara, maksimāli daudz reizes un katram dalībniekam bija trīs piegājieni, kas summā veidoja gala rezultātu.
Salīdzinot, ar pagājušā gada turnīru, bija vērojams liels dalībnieku skaita pieaugums. Šogad „Spēka turnīrā” Piedalījās 18 vīrieši un 5 sievietes, kas absolūti priecēja sacensību organizētājus.
Sacensības pirmās uzsāka sievietes jo viņām bija jāveic vingrinājums ar vieglāku svara stieni. Sieviešu konkurencē Pārliecinoši, jau otro gadu, uzvarēja Jeļena Bergmane, kura trīs piegājienu sumā, svara stieni izspieda 230 reizes. Otrā vieta – Anastasijai Proskurjakovai, kura savās debijas sacensībās trīs piegājienu sumā spēja izpildīt 103 atkārtojumus. Trešajā vietā – Lolita Korjapina, kura tikpat piegājienos veica 85 atkārtojumus.
Vīriešu konkurencē cīņa bija nopietnāka – vairāk dalībnieku, kas viennozīmīgi sacensību padarīja daudz interesantāku, jo rezultāti bija blīvāki. Tāpat, kā sieviešu konkurencē, tā arī vīriešu konkurencē, uzvarētājs otro gadu pēc kārtas bija nemainīgs. Pirmo vietu šī gada Spēka turnīrā vīriešiem izcīnīja Roberts Briedis, svara stieni no krūtīm trīs piegājienu summā spiežot apaļas 200 reizes. Otrā vieta Kasparam Biezajam – 160 atkārtojumi un trešā vieta Eināram Banderam – 121 reize.
Sacensību beigās, jau tradicionāli katrs dalībnieks saņēma dalības diplomu ar savu rezultātu un gardumiņus, ko sarūpēja LNB RPTO, godalgoto vietu ieguvēji saņēma balvas, kuras nodrošināja Latvijas Neredzīgo Sporta savienība.
Vēlamies pateikties brīvprātīgajiem tiesnešiem, Vladimiram Priedei un Mārim Kaušelim, kuri apzinīgi pildīja savus pienākumus vairāk nekā trīs stundas ilgstošajās sacensībās.

Bildes

Rezultāti