27.03.2018 22:33

Golbola tiesnešu seminārs Trakai


No 21. līdz 25 aprīlīm Trakai, Lietuvā norisinājās starptautisks jauniešu un sieviešu golbola turnīrs, ietverot arī golbola tiesnešu semināru un eksaminēšanu.

No sportiskā viedokļa Latvijas puse netika pārstāvēta, toties 1.līmeņa golbola tiesneša eksāmenu kārtot brauca viens no Latvijas golbola tiesnešiem – Artūrs Būda. Pirmās divas dienas tika veltītas tiesnešu apmācībām un rakstiskajam eksāmenam, kuru arī veiksmīgi Artūram izdevās nokārtot. Kopumā 10 tiesneši centās nokārtot eksāmenu, pārstāvot ne tikai Latviju, bet arī Vāciju, Izraēlu, Franciju, Lietuvu un Krieviju.

 

Jāsaka, ka šī semināra laikā Artūram bija iespēja uzzināt daudz jaunu lietu, kā piemēram – sīkas golbola tiesāšanas nianses un iegūt milzīgu pieredzi. Pats galvenais ar savu vairāk kā 20 gadu pieredzi un zināšanām dalījās pasaules galvenais golbola tiesnesis Kari Rāsanens no Somijas, kurš arī vadīja gan rakstisko, gan praktisko eksaminēšanu.

Runājot par sportisko pusi jāsaka, ka norisinājās ļoti saistošas golbola sacensības gan jauniešu, gan sieviešu konkurencē. Jauniešiem startēja 6 komandas – mājinieki Lietuva, Dānija, Zviedrija, Koreja, Izraēla un Vācija. Vēl pirms pāris nedēļām Lietuvas komanda startēja Latvijas čempionātā tur uzvarot, taču šeit ne tuvu neizdevās parādīt tik labu sniegumu. Lietuvieši zaudēja visas turnīra spēles. Tikmēr pēc dramatiska zaudējuma pusfināla papildlaikā Izraēlai trešo vietu turnīrā izcīnīja Zviedrijas jaunieši. Finālā ļoti pārliecinošu sniegumu nodemonstrēja Koreja, kuri svinēja uzvaras visās turnīra spēles, ieskaitot uzvaru pret Izraēlu finālā. Korejiešu rādītais sniegums bija patiešām iespaidīgs.

Sieviešu konkurencē startēja arī pasaules labākā izlase – Krievija. Jāsaka, ka vērot šīs komandas sagatavošanos spēlēm,  ļoti profesionāli atstrādātās darbības un sadarbību uz golbola laukuma bija patiešām iespaidīgi  un iedvesmojoši. Bez Krievijas startēja arī Francijas, Izraēlas, Somijas un ASV izlases. Trešo vietu izcīnīja Amerikas Savienoto Valstu izlase, kas bronzas spēlē papildlaikā pārspēja Somiju. Tikmēr turnīra finālā tikās Krievijas un Izraēla, kas grupu turnīrā nospēlēja neizšķirti. Pirms fināla Krievijas pārstāves tika uzskatītas par favorītēm, tomēr Izraēlas golbolistes finālā demonstrēja fantastisku sniegumu aizsardzībā un spēja salauzt Krievijas uzbrukumu. Izraēla varēja gavilēt par izcīnīto lielo panākumu un uzvaru turnīrā.

Vairākas spēles kā galvenajam tiesnesim bija jānotiesā arī Artūram. Tās tika arī praktiski eksaminētas un jāsaka, ka Artūram veiksmīgi izdevās izturēt šo eksaminēšanu. Līdz ar to jau tuvākajā laikā varēs saņemt savu pirmā līmeņa golbola tiesneša pasi un skatīties jau uz citiem turnīriem, kur krāt vajadzīgo spēļu skaitu un pieredzi.

Noslēgumā noteikti jāatzīmē no Lietuvas puses lieliski noorganizētais turnīrs un tiesnešu seminārs. Faktiski viss bija sagatavots ideāli. Šis turnīrs ļāva Latvijas golbola pārstāvim Artūram Būdam iegūt jaunas zināšanas, pieredzi un pozitīvas emocijas, kuras palīdzēs mēģināt arī Latvijā atgriezt augstāku golbola spēles līmeni, lai, kas zina, jau nākamgad Trakai turnīrā tiktu pārstāvēta arī Latvija.

Bildes