13.07.2020 23:25

Deniss un Ziedonis uzvar LNSS šoudauna pirmajā posmā

Šodien Liepājā noslēdzās 1. šī gada LNSS posms šoudaunā.
Kā jau iepriekš tika izziņots tad no šī gada Latvijas šoudauna čempionāts tiks iedalīts 2 līgās.  Pirmajā spēlēs 12 labākie pēc reitinga no pagājušā gada, tikmēr visi pārējie , kam interese 2. līgā.
Pirmajā posmā atsaucība otrajai līgai bija liela- 17 dalībnieki. 1. līgā pirmajā posmā gan startēja 10 spēlētāji. Ārpus ceturtdaļfināla šoreiz palika Aigija Tērauda un Ivars Starks. Ceturtdaļfinālos Deniss Ovsjaņņikovs 3 setos pārspēja Mārtiņu Alli, Kaspars Biezais visai negaidīti uzvarēja Aigaru Bušu – 3-0. Tikmēr pārējie 2 ceturtdaļfināli noslēdzās vien 5 setos, kur Raimonds Briežkalns uzvarēja jauno LNSS prezidentu Imantu Elstiņu un Juris Strazdiņš pārspēja Igoru Kudrinski.
Pusfinālos Raimonds 3 setos pārspēja Juri un Deniss ar tādu pašu rezultātu pārspēja Kasparu. Spēlē par trešo vietu par globāli lielāko pārsteigumu turnīrā parūpējās Kaspars Biezais, kurš pārspējot 5 setos Juri Strazdiņu pirmo reizi kāpa uz goda pjedestāla LNSS šoudauna posmos.
Tikmēr fināla pāris bija visai gaidīts un pēdējā laikā ierasts Deniss pret Raimondu. Finālā ritēja visai līdzīga cīņa, kurā 4 setos pārāks bija Deniss- 11-7 11-3 9-12 11-4.
Otrā līga
Interesantas spēles bija vērojama arī otrajā līgā. Starp citu šajā posmā LNSS čempionāta šoudauna posmos debitēja uzreiz 6 jauni spēlētāji, no kuriem vairākiem ir saredzama diezgan liela perspektīva.
Protams, par neapšaubāmu šīs sezonas otrās līgas favorītu var uzskatīt Ziedoni Mazūru, kuram šāds statuss būs arī jāapliecina. Uzreiz jāsaka pirmajā posmā to viņam arī izdevās izdarīt.
Otrajā līgā spēlē par trešo vietu satikās 2 dāmas- Linda Bumbiere un Viktorija Dukaļska. 3 setos pārāka izrādījās Linda- 12-10 12-0 11-4.
Finālā Ziedonim pretim stājās jaunais, taču perspektīvais Artūrs Korjaks. Spēles sākums krietni veiksmīgāks izdevās Artūram, kurš pirmajā setā ātri vien panāca 6-1, taču tad pēc minūtes pārtraukuma paņemšanas Ziedonim izdevās visu salikt kā teikt pa plauktiņiem.                       Uzvara 3 setos –  11-6 11-5 12-7.
Nākamais posms pēc kalendāra paredzāts 8.-9. augustā turpat Liepājā, kur nu jau ir 3 oriģinālie čehu šoudauna galdi.