14.08.2018 21:14

Alsviķu šoudauna posms 2018

Aizvadītajā nedēļas nogalē Alsviķos, atpūtas bāzē “Vērdiņi” norisinājās 3. atlases posms šoudaunā. Pēc zināma pārtraukuma kādā no posmiem startēja praktiski visi spēcīgākie Latvijas šoudaunisti, kas solīja ļoti interesantas cīņas pie šoudauna galda, kādas tās arī bija.
Divu dienu laikā 21 spēlētājs izspēlēja 92 spēles. Grupu turnīrā kopumā iztika bez lieliem pārsteigumiem un visi favorīti soļoja tālāk. Ja nu vienīgi ir vērts izcelt to, ka ilgāku laiku Latvijas čempionātā neredzētais Imants Elstiņs 2 setos apspēlēja favorītu Ziedoni Mazūru 12-6 11-8.
Otrajā turnīra fāzē tad arī sākās īstās cīņas, kur vairākas favorītu savstarpējās cīņas beidzās 3 setos. Tā piemēram pa setam zaudēja gan Ziedonis, gan Raimonds Briežkalns. Ceturtdaļfinālos vienīgā 3 setu spēle bija starp Raimondu un labi spēlējošo Mārtiņu Alli – 12-8 5-11 11-6. Tāpat Deniss Ovsjaņņikovs apspēlēja Aigaru Bušu, Ziedonis Andi Briģi un Liene Ciemiņa(iepriekš Fībiga) Imantu Elstiņu.
Tas nozīmēja, to, ka pusfinālā iekļuva Latvijas šoudauna “lieliskais četrinieks”- pēdējo sezonu labākie šoudauna spēlētāji Latvijā.
Pusfinālā bija vērojama Latvijas čempionātu klasika- Ziedonis pret Lieni. Jāsaka, ka pirmais sets beidzās ar pavisam neticamu 12-0 Ziedoņa labā. Otrajā setā līdzīga cīņa un 12-9 Ziedoņa labā līdz ar to sasniegts kārtējais fināls. Otrajā pusfinālā Deniss Ovsjaņņikovs uzvarēja pirmo setu pret Raimondu Briežkalnu 11-7, taču pēc tam pazaudēja spēles pavedienu un nākamos 2 setus paņēma Raimonds 11-7 un 12-3, kas nozīmēja, ka otro posmu pēc kārtas finālā Ziedonis pret Raimondu.
Vispirms gan Liene un Deniss izspēlēja maču par trešo vietu. Tajā Deniss otro reizi turnīra gaitā bija pārāks par Lieni ar 11-7 12-10.
Finālā bija vērojama interesanta , nepiekāpīga cīņa. Uzreiz jāsaka, ka atkārtojās iepriekšējā posma vēsture. Raimonds bija labāks pirmajā setā 11-7. Taču tālāk Ziedonis sakārtoja savu spēli un uzvarēja nākamos 3 setus – 11-7 11-6 11-7 , kārtējo reizi izcīnot uzvaru kādā no Latvijas čempionāta posmiem!
Pēc šī posma noskaidrojās šī gada Latvijas šoudauna reitings kur par uzvarētāju kļuva Raimonds Briežkalns par punktu apsteidzot Denisu Ovsjaņņikovu. Finālsacensības labākajiem 8 pēc reitinga spēlētājiem 21. oktobrī Cēsīs.
Jāsaka, ka Alsviķi bija pēdējais lielais sagatavošanās posms 3 mūsu spēlētājiem- Lienei, Ziedonim un Raimondam jau pēc nedēļas gaidāmajam Eiropas čempionāta Polijā, Varšavā. Veiksmi gan spēlētājiem gan Artūram Būdam, kurš kļūs par pirmo Latvijas šoudauna tiesnesi Eiropas vai Pasaules čempionātos.