03.09.2018 22:04

28. Vienības brauciens


2. septembrī Siguldā norisinājās ikgadējais vienības velo brauciens. Kā daudzi pasākumi šogad, arī šīs sacensības tika veltītas Latvijas simtgadei. Dalībniekiem bija iespēja izvēlēties starp 4 dažādām disciplīnām, kurās piedalīties – sporta šosejas brauciens (99 km), tautas šosejas brauciens (36 km), kalnu divriteņu brauciens un Retro velo brauciens.
LNSS šajās sacensībās pārstāvēja divas tandēmu komandas. Deniss Ovsjaņņikovs brauca kopā ar Mārtiņu Čampu, un Kaspars Biezais ar Edgaru Ozolu. Abas ekipāžas, tāpat kā gadu iepriekš, startēja tautas šosejas braucienā. Ņemot vērā to, ka Deniss piedalās jau otro gadu, viņam ar savu pilotu bija krietni parocīgāks starta numurs, kas ļāva startēt no 8. starta koridora, aptuveni 1400 vietas aiz pirmās starta pozīcijas. Kaspars ar Edgaru startēja no 14 koridora, un viņiem priekšā bija 2600 riteņbraucēji. Starta vietas tiek piešķirtas atbilstoši pagājušā gada rezultātam. Tie sportisti, kuri startē pirmo gadu, ieņem vietu aiz pārējiem, pieteikšanās secībā.
Neskatoties uz tālām starta vietām, abām komandām izdevās ievērojami pakāpties uz augšu. Labāki bija Deniss ar Mārtiņu, kuri distanci veica 1 stundā 12 minūtēs un 52 sekundēs, un ieņēma 1029. vietu. Kaspars ar Edgaru finišēja 1575 vietā ar laiku – 1h 22 min 2 sec. Pateicoties šādam kāpumam sportisti var noteikti cerēt uz labāku starta pozīciju nākamgad.
Braucienā startēja arī LNSS ģenerālsekretārs Artūrs Kalniņš, kurš distanci veica ar parasto šosejas velosipēdu. Startējot no 6. starta koridora, 1000 vietas aiz starta, viņš veic distanci 1h 3 min 12sec un finišēja 501. vietā.

Rezultāti